تاریخچه تایپ فارسی

واژه‌ی تایپ فارسی در میان فارسی زبانان رایج است، به این معنا که تایپ فارسی برگرفته از حروف الفبای فارسی است. باید توجه کرد که این تایپ تنها یکی از انواع تایپ هست. تایپ کردن از قدیم توسط دستگاه‌های “ماشین تحریر” صورت می‌گرفت و امروزه با وجود یک رایانه یا تلفن همراه، به راحتی می‌توان کار تایپ کردن را انجام داد.

بهترین نرم افزار برای تایپ فارسی

یکی از بهترین نرم افزارهای مرتبط با تایپ را می‌توان به نرم افزار ورد اختصاص داد، از ویژگی‌های مهم این نرم‌افزار را می‌توان به پشتیبابی کامل از زبان فارسی اختصاص داد، به گونه‌ای که این نرم افزار قابلیت اعلائم نگارشی زبان فارسی را دارد.

علائم نگارشی در تایپ فارسی

در تایپ کردن به زبان فارسی لازم است علاوه بر سرعت، علائم نگارشی زبان فارسی از جمله وجود نشانه‌ها در جای خود، استفاده مناسب از نیم فاصله و همچنین جایگزین کردن واژه‌های عربی با فارسی استفاده کرد. این امر منجر به  ارتقای کیفیت مطلب می‌شود. استفاده مناسب از علائم نگارشی باعث ابهام‌زدایی از مطلب می‌شود و به خواننده اجازه می‌دهد مفهوم جملات را بهتر متوجه شود.

 سرعت در تایپ فارسی

معمولا با بالا رفتن سرعت احتمال وجود اشتباه هم هست، بنابراین بهترین روش در تایپ سریع، روش ده انگشتی هست که کاربر می‌تواند همزمان با تسلط بر تایپ؛ صفحه‌ی نمایش را مشاهده کند و در صورت اشتباه تایپ کردن، آن را ویرایش نماید.

اگر شما به دنبال تحویل فوری پروژه‌ی خود هستید و در این زمینه کیفیت مطالب تایپ شده برای شما اهمیت ویژه دارد، می‌توانید تایپ فارسی خودتان را به تارنمای “آوا کامپیوتر” بسپارید. این وب سایت کوشش کرده است تا کاربرانی استخدام کند که در زمینه‌ی تایپ کردن با سرعت بالا، مهارت خوبی دارند.

بهبود و ارتقای متن تایپ فارسی

آوا کامپیوتر با ایجاد بخش ویراستاری در تارنما به کاربرانی که علاقمند هستند متن علمی یا گزارش و… خود را از نظر کیفیت نگارشی بهبود دهند، کمک کند. بخش ویراستاری شامل کاربران حرفه‌ای با مدرک‌های معتبر هستند که در زمینه‌ی ویراستاری مطالب خبره هستند و با نگارش متن شما این کمک را می‌کنند تا کیفیت مطلب شما جهت ارائه بالا رود.

نحوه‌ی محاسبه قیمت تایپ فارسی

تایپ فارسی با توجه به تعداد کلمات و اندازه‌ی فونت قیمت‌گذاری می‌شود. به این صورت که در هر صفحه A4 250 کلمه فارسی با فونت B nazanin و اندازه‌ی 14 قرار می‌گیرد و قیمت هر صفحه 300 تومان می‌باشد. باید توجه کرد که در این صفحات نباید بیش از 4 واژه انگلیسی صورت گیرد.

کاربرد تایپ فارسی در کجاست؟

معمولا تایپ فارسی با توجه به تجربه آوا کامپیوتر بیشتر در بخش مقالات، کتاب‌ها، گزارش‌ها و تولید محتوا کاربرد دارد؛ به گونه‌ای که شما به‌عنوان کسی که پروژه را تعریف می‌کنید، نوع فایل مربوط را در سیستم ثبت می‌کنید و کاربر مورد نظر فایل شما را تایپ می‌کند و با فرمت نرم افزار ورد در اختیار شما قرار می‌دهد.

کلمات کلیدی:

تایپ فارسی

Persian Type

تایپ فوری زبان فارسی

جهت سفارش پاورپوینت کلیک کنید.

جهت انجام پروژه های پکت تریسر اینجا کلیک کنید.

همچنین شما می توانید خدمات سفارش انجام پروژه های پکت تریسر و خدمات سفارش پروژه برنامه نویسی و خدمات انجام پایان نامه و خدمات سفارش پاورپوینت و خدمات سفارش تایپ و خدمات فروش پسته و خدمات تایپ آنلاین و خدمات سفارش ترجمه و خدمات انجام پروژه برنامه نویسی و خدمات انجام SPSS و خدمات برنامه نویسی اندروید و خدمات سفارش انجام پاورپوینت را از ما درخواست نمایید.